Yhteystiedot

…Mikko Aliranta projektiasiantuntija 0503006973 mikko.aliranta@etkl.fi Ero lapsiperheessä – tiimi Jussi Pulli Kehittämispäällikkö, ero lapsiperheessä, miestyö, Sofia asiakastietojärjestelmä, tietosuojavastaava 040 5041673 jussi.pulli@etkl.fi Linda Niininen Asiantuntija 0504133668 linda.niininen@etkl.fi Maarita Kettunen Asiantuntija 0400 153 227 maarita.kettunen@etkl.fi Päivi Hietanen Asiantuntija 050 4385290 paivi.hietanen@etkl.fi Johto Kaarina Kilpeläinen talousjohtaja 050 512 0111 kaarina.kilpelainen@etkl.fi Katariina Suomu Järjestöpäällikkö…

Tietosuojaselosteet

…liitosta ja sen jäsenyhdistyksistä. Henkilötietojen käsittely Ensi-ja turvakotien liiton internet-sivujen käyttäjistä ei kerätä henkilötietoja. Sivujen käyttöä tilastoidaan Google Analyticsin avulla mm. sivupyyntöjen ja vierailijoiden määrä, keskimääräinen ladattujen sivujen määrä, keskimääräinen sivuillamme vietetty aika ja suosituimmat sivut. Tietosuojaselosteet Tietosuojaseloste ETKL_tapahtumiin ilmoittautumiset_5-2018 Tietosuojaseloste ETKL_Hyrra_uutikirje 05-2018 Tietosuojaseloste ETKL_Jäsenhakulomake_verkkosivut 05-2018 Tietosuojaseloste ETKL_verkkosivun_palautteet 05-2018…

Turvakodit ja väkivallan ehkäisy

…ja Rovaniemi. Lisäksi miestyöhön erikoistuneita työntekijöitä on Espoossa, Jyväskylässä, Raahessa ja Tampereella.Turvallisen vanhuuden puolesta Suvanto ry on erikoistunut ikääntyneisin kohdistuvan kaltoinkohtelun, hyväksikäytön ja väkivallan ehkäisyyn. Valtakunnallinen, maksuton, auttava puhelin päivystää kahtena päivänä viikossa. Ota yhteyttä Johanna Matikka Asiantuntija 050 373 8506 johanna.matikka@etkl.fi Tiina Muukkonen Kehittämispäällikkö 044 526 5256 tiina.muukkonen@etkl.fi Tuulia…

Päihteet, vauva, vanhemmuus -seminaari

…Cumulus City Hakaniemi, Siltasaarenkatu 14, Helsinki Varaukset: my.reservation@restel.fi tai puh. +358 20 055055 varaustunnus ”PK-SEMINAARI PAASISSA”. Seminaarin hinta: 250 € sisältäen kahvitukset ja lounaat. Lisätietoja Riitta Savolainen riitta.savolainen@etkl.fi, 040 7006533 Maarit Andersson maarit.andersson@etkl.fi, 040 735 8221 Ilmoittautuminen If you are human, leave this field blank. Ilmoittautuminen Päihteet vauva vanhemmuus seminaariin…

Somelähettiläät: ”Pääsen vaikuttamaan”

…mihin asioihin se ottaa kantaa. 2. Jaan some-kanavissani ETKL:n kuvia, tekstejä ja infoa, josta ajattelen olevan hyötyä seuraajilleni ja tutuilleni. Seuraajani ovat pääosin alle 25-vuotiaita, joten en automaattisesti jaa kaikkea, vaan keskityn varsinkin naisiin kohdistuvan väkivallan ehkäisyyn sekä kertomaan miten väkivaltaan saa apua. Tahtoisin itse kirjoittaa näistä aiheista, mutta se…

Miehet hakevat apua vaikeuksiin yhä enemmän

…omaan itseensä ja hyvinvointiin, ystäviin, puolisoon tai lapsiin? Miestyön foorumi on valtakunnallinen koulutus- ja verkostotapahtuma kaikille miehiä, isiä tai perheitä ammatissaan tai vapaaehtoisena kohtaaville. Osallistujia tapahtumaan odotetaan yli 200. Miestyön foorumi 30.-31.5.2018, Hotelli Rantapuisto, Helsinki Foorumin ohjelma Lisätietoja Jussi Pulli p. 040 5041673, jussi.pulli@etkl.fi kehittämispäällikkö, Ensi- ja turvakotien liitto…

Ylisukupolvisen kaltoinkohtelun katkaiseminen -hankkeen työkokous

…Työkokouksessa jaetaan tietoa ylisukupolvisesta kaltoinkohtelusta ilmiönä, paneudutaan kaltoinkohtelun katkaisemisen menetelmiin ja turvallisuuden/turvattomuuden puheeksioton välineeseen Turva10. Työkokous on tarkoitettu hankkeessa mukana oleville jäsenyhdistyksille ja ylisukupolvisen kaltoinkohtelun katkaisemisen keinoista ja menetelmistä kiinnostuneille. Jäsen- yhdistyksille Lisätietoja Niina Remsu, projektipäällikkö p. 050 441 8825 niina.remsu@etkl.fi Ohjelma Tarkempi ohjelma julkaistaan n. 1 kk ennen…

Kansalaistoiminnan työkokous

…Työkokous on tarkoitettu kaikille kansalais- ja vapaaehtoistoiminnan parissa työskenteleville ja siitä kiinnostuneille. Jäsen- yhdistyksille Lisätietoja Emmi Hela, kansalaistoiminnan suunnittelija p. 040 7248 274 emmi.hela@etkl.fi Ohjelma Kansalaistoiminnan työkokouksessa ohjelmassa: -Ajankohtaista kokemusasiantuntijuuden kehittämisessä -Haastavat tilanteet vapaaehtoistoiminnassa -Kuulumisia tukihenkilötoiminnan kehittämisestä, ke -Jäsenyyden kehittäminen -Ajankohtaista tiedonkeruusta ja vapaaehtoistoiminnan kirjaamisesta -Uusien vapaaehtoistoiminnan sähköisten materiaalien…