Vaasan ensi- ja turvakoti – Vasa mödra- och skyddshem ry

Varastokatu 1265100 Vaasa

puh. 06312 9666

turvakoti@vaasanturvakoti.fi


Avopalvelupiste Avokki

avokki@vaasanturvakoti.fi


Lena Ek

sosiaalityöntekijä

puh 050 522 2224

lena.ek@vaasanturvakoti.fi

Lapsi- ja nuorisotyö

Heli Näreaho

avopalveluohjaaja

puh 050 330 2394

heli.nareaho@vaasanturvakoti.fi

Naistyö

Tiina Mäkinen

avopalveluohjaaja

puh 040 772 6078

tiina.makinen@vaasanturvakoti.fi

Miestyö

Petri Uitto

avopalveluohjaaja

puh 050 330 4372

petri.uitto@vaasanturvakoti.fi

Hallinto

Mika Lindén

Toiminnanjohtaja

puh 050 5429 422

toiminnanjohtaja@vaasanturvakoti.fi

Marjatta Kiviranta

johtokunnan puheenjohtaja

puh 040 7277 079

marjatta.kiviranta@netikka.fi


Projektit

Yhdessä mutta erikseen – Pohjanmaan eroauttamisen kehittämishanke 2015-2017

Sara Lammi

projektikoordinaattori

puh 050 528 4050

sara.lammi@vaasanturvakoti.fi

Johanna Nystrand

suunnittelija

puh 050 340 9450

johanna.nystrand@vaasanturvakoti.fi