Turvakoti, p. 03 875 090
Launeenkatu 8, Lahti
turvakoti@letk.fi
Avoinna 24 h/vrk


LAHDEN ENSI- JA TURVAKOTI RY
Yhdistyksen toimisto, p. 044 270 0797
Loviisankatu 14 A 3, 15100 Lahti
toimisto@letk.fi

Toiminnanjohtaja Jukka Ihalainen
p. 050 911 2521 – jukka.ihalainen@letk.fi

Talouspäällikkö Terhi Hugg
p. 040 773 6339 – terhi.hugg@letk.fi

Tilinumero: FI80 1298 3007 203659
Y-tunnus: 0149651-1
Verkkolaskuosoite (OVT): 003701496511
Operaattorin tunnus: BAWCFI22 (Operaattori: Basware)

PERHEVÄKIVALTATYÖN PALVELUT

TURVAKOTI
24/7 päivystyspuhelin 03 875 090
Launeenkatu 8, 15100 Lahti
turvakoti@letk.fi
Lähetä turvapostia Turvakodille
Turvakodin johtaja Sirpa Knaappila
puh. 044 357 8560
sirpa.knaappila@letk.fi
Opiskelija-asiat:
Tarja Piironen, p. 03 875 090
tarja.piironen@letk.fi


PERHEVÄKIVALTATYÖN AVOPALVELUT

Avokriisityö
p. 050 345 4793
Loviisankatu 14 B 18, 15100 Lahti
avokriisityo@letk.fi
Lähetä turvapostia Avokriisityölle


Jussi-työ
p. 050 345 4781, 050 561 4132
Launeenkatu 8, 15100 Lahti
jussi-tyo@letk.fi
Lähetä turvapostia Jussi-työlle


Lapsityö
p. 044 705 3706
Launeenkatu 8, 15100 Lahti
leena.tolonen@letk.fi


Turvallisten perheiden Päijät-Häme (TPPH)
p. 044 345 4792
Loviisankatu 14 B 18, 15100 Lahti
heli.lehtinen@letk.fi


ERO LAPSIPERHEESSÄ


Tapaamispaikka
p. 0500 717 706
Launeenkatu 8, 15100 Lahti
tapaamispaikka@letk.fi
Lähetä turvapostia Tapaamispaikalle


Ero  lapsiperheessä 
p. 044 750 4555
Launeenkatu 8, 15100 Lahti
kahdenkodinlapset@letk.fi


Mieskaveritoiminta®
p. 044 5000 604
Launeenkatu 8, 15100 Lahti
anna-maria.sipponen@letk.fi


Vanhempi vankilan portilla (yhteistyöhanke Kanta-Hämeen
Perhetyö ry, Hämeenlinna, kanssa)

Nana Lindholm, p. 050 573 3422
nana.lindholm@khperhetyo.fi
ensijaturvakotienliitto.fi/tietoa-liitosta/hankkeet/#vanhempi_vankilan_portilla

VAUVAPERHETYÖN PALVELUT

ENSIKOTI
p. 050 917 2358, fax (03) 734 0901
Mustamäenkatu 74, 15610 Lahti
ensikoti@letk.fi
Lähetä turvapostia Ensikodille
Ensikodin johtaja Sirpa Lampinen
p. 050 309 0911
sirpa.lampinen@letk.fi 
Paikkatiedustelut:
Anne Sipponen, p. 044 335 6905
anne.sipponen@letk.fi
Opiskelija-asiat:
Sanna Heinonen, p. 050 917 2358
sanna.heinonen@letk.fi


VAUVAPERHETYÖN AVOPALVELUT

Pidä kiinni -avopalvelu
Vastaava sosiaalityöntekijä p. 044 747 0186
Launeenkatu 2, 15100 Lahti
pidakiinni@letk.fi
Lähetä turvapostia Pidä kiinni -avopalveluun

Baby Blues / p. 0500 717 696
Loviisankatu 14 B 18, 15100 Lahti
babyblues@letk.fi
Lähetä turvapostia Baby blues -työlle


Päiväryhmä Peukaloinen
p. 050 361 4460, 050 345 2990
Loviisankatu 14 B 24, 15100 Lahti
peukaloinen@letk.fi
Lähetä turvapostia Peukaloiselle


Perhetupa / p. 044 370 0744
Loviisankatu 14 (katutaso), 15100 Lahti
perhetupa@letk.fi