Turvakoti 24/7 p. 03 875 090
Launeenkatu 8, 15100 Lahti
turvakoti@letk.fi
Lähetä turvapostia Turvakodille
Turvakodin johtaja:
Marjo Taipale, p. 044 357 8560
marjo.taipale@letk.fi
Opiskelija-asiat:
Maiju Vuorela, p. 03 875 090
turvakoti@letk.fi

Väkivaltatyön Avopalvelu
vvavopalvelu@letk.fi
Lähetä turvapostia Väkivaltatyön Avopalveluun

Aikuisten kanssa tehtävä työ:
p. 050 561 4132 väkivaltatyöntekijä, lähiesimies, (Launeenkatu 8, Lahti)
p. 050 345 4781 väkivaltatyöntekijä (Launeenkatu 8, Lahti)
p. 050 345 4793
väkivaltatyöntekijä (Loviisankatu 14 B 18, Lahti)

Lasten kanssa tehtävä työ:
p. 044 705 3706
väkivaltatyöntekijä, lapsityö, (Launeenkatu 8, Lahti)

Turvallisuustyö:
p. 044 345 4792 väkivaltatyöntekijä, verkostokoordinaattori, (Loviisankatu 14 B 18, Lahti)

Ero  lapsiperheessä 
p. 044 750 4555, p. 050 561 4142
Launeenkatu 8, 15100 Lahti
kahdenkodinlapset@letk.fi

Mieskaveritoiminta®
p. 044 5000 604
Launeenkatu 8, 15100 Lahti
mieskaverit@letk.fi

Perhetupa / p. 044 370 0744
Loviisankatu 14 (katutaso), 15100 Lahti
perhetupa@letk.fi

Ensikoti
p. 050 917 2358, fax (03) 734 0901
Mustamäenkatu 74, 15610 Lahti
ensikoti@letk.fi
Ensikodin johtaja Sirpa Lampinen
p. 050 309 0911
sirpa.lampinen@letk.fi 
Paikkatiedustelut:
Anne Sipponen, p. 044 335 6905
anne.sipponen@letk.fi
Opiskelija-asiat:
Sanna Heinonen, p. 050 917 2358
sanna.heinonen@letk.fi

Lähetä turvapostia Ensikodille

Baby Blues / p. 0500 717 696
Loviisankatu 14 B 18, 15100 Lahti
babyblues@letk.fi
Lähetä turvapostia Baby blues -työlle

Unirytmitys, p. 0500 717 696 (maanantaisin klo 12 – 16)
babyblues@letk.fi
Loviisankatu 14 B 18, 15100 Lahti

Doula -synnytystukihenkilötoiminta
Yhteydenotot ensisijaisesti sähköpostilla doula@letk.fi
p. 044 777 0292   Sinikka Walldén
p. 050 361 4460 Sari Lilja

Pidä kiinni® Avopalveluyksikkö Jannika
Launeenkatu 2, 15100 Lahti
pidakiinni@letk.fi
Vastaava sosiaalityöntekijä:
Kaisa Piikki, p. 044 747 0186
kaisa.piikki@letk.fi
Ohjaajat:
Niina Back, p. 044 714 0149
niina.back@letk.fi
Terhi Karjalainen, p. 044 750 1643
terhi.karjalainen@letk.fi 
Julia Ollila, p. 0447737098
julia.ollila@letk.fi
Marjut Pitkänen, p. 0447567130
marjut.pitkanen@letk.fi

Lähetä turvapostia Pidä kiinni -avopalveluun

Toiminnanjohtaja Jukka Ihalainen
p. 050 911 2521 – jukka.ihalainen@letk.fi

Talouspäällikkö Terhi Hugg
p. 040 773 6339terhi.hugg@letk.fi


Toimistopalvelut

LAHDEN ENSI- JA TURVAKOTI RY
Yhdistyksen toimisto, p. 044 270 0797
Loviisankatu 14 A 3, 15100 Lahti
toimisto@letk.fi

Y-tunnus: 0149651-1
Tilinumero: FI80 1298 3007 203659

Verkkolaskuosoite (OVT): 003701496511
Operaattorin tunnus: BAWCFI22 (Operaattori: Basware)

Laskutus: p. 044 370 0758   mervi.virtanen@letk.fi
Palkat: p. 044 270 0797   anita.vesaaja@letk.fi