Turvakoti, p. 03 875 090
Launeenkatu 8, Lahti
turvakoti@letk.fi
Avoinna 24 h/vrk

Ensikoti, p. 050 917 2358
Mustamäenkatu 74, 15610 Lahti
ensikoti@letk.fi
Avoinna 24/7

LAHDEN ENSI- JA TURVAKOTI RY
Yhdistyksen toimisto, p. 044 270 0797
Loviisankatu 14 A 3, 15100 Lahti
toimisto@letk.fi

Y-tunnus: 0149651-1
Tilinumero: FI80 1298 3007 203659

Verkkolaskuosoite (OVT): 003701496511
Operaattorin tunnus: BAWCFI22 (Operaattori: Basware)

Toiminnanjohtaja Jukka Ihalainen
p. 050 911 2521 – jukka.ihalainen@letk.fi

Talouspäällikkö Terhi Hugg
p. 040 773 6339 – terhi.hugg@letk.fi

PERHEVÄKIVALTA- ja
TURVALLISUUSTYÖ

TURVAKOTI
24/7 päivystyspuhelin 03 875 090
Launeenkatu 8, 15100 Lahti
turvakoti@letk.fi
Lähetä turvapostia Turvakodille
Turvakodin johtaja:
Marjo Taipale, p. 044 357 8560
marjo.taipale@letk.fi
Opiskelija-asiat:
Tarja Piironen, p. 03 875 090
tarja.piironen@letk.fi


VÄKIVALTATYÖN AVOPALVELU
vvavopalvelu@letk.fi

p. 050 561 4132 väkivaltatyöntekijä, lähiesimies, (Launeenkatu 8, Lahti)

p. 050 345 4781 väkivaltatyöntekijä (Launeenkatu 8, Lahti)

p. 044 705 3706 väkivaltatyöntekijä, lapsityö, (Launeenkatu 8, Lahti)

p. 050 345 4793 väkivaltatyöntekijä (Loviisankatu 14 B 18, Lahti)

p. 044 345 4792 väkivaltatyöntekijä, verkostokoordinaattori, (Loviisankatu 14 B 18, Lahti)


ERO LAPSIPERHEESSÄ


Tapaamispaikka
p. 0500 717 706
Launeenkatu 8, 15100 Lahti
tapaamispaikka@letk.fi
Lähetä turvapostia Tapaamispaikalle


Ero  lapsiperheessä 
p. 044 750 4555, p. 050 561 4142
Launeenkatu 8, 15100 Lahti
kahdenkodinlapset@letk.fi


Mieskaveritoiminta®
p. 044 5000 604
Launeenkatu 8, 15100 Lahti
anna-maria.sipponen@letk.fi


Vanhempi vankilan portilla (yhteistyöhanke Kanta-Hämeen
Perhetyö ry, Hämeenlinna, kanssa)

Nana Lindholm, p. 050 573 3422
nana.lindholm@khperhetyo.fi
ensijaturvakotienliitto.fi/tietoa-liitosta/hankkeet/#vanhempi_vankilan_portilla

VAUVAPERHETYÖ

ENSIKOTI
p. 050 917 2358, fax (03) 734 0901
Mustamäenkatu 74, 15610 Lahti
ensikoti@letk.fi
Lähetä turvapostia Ensikodille
Ensikodin johtaja Sirpa Lampinen
p. 050 309 0911
sirpa.lampinen@letk.fi 
Paikkatiedustelut:
Anne Sipponen, p. 044 335 6905
anne.sipponen@letk.fi
Opiskelija-asiat:
Sanna Heinonen, p. 050 917 2358
sanna.heinonen@letk.fi


VAUVAPERHETYÖN AVOPALVELUT

Pidä kiinni -avopalveluyksikkö Jannika
Vastaava sosiaalityöntekijä p. 044 747 0186
Launeenkatu 2, 15100 Lahti
pidakiinni@letk.fi
Lähetä turvapostia Pidä kiinni -avopalveluun

Baby Blues / p. 0500 717 696
Loviisankatu 14 B 18, 15100 Lahti
babyblues@letk.fi
Lähetä turvapostia Baby blues -työlle


Päiväryhmä Peukaloinen
p. 050 361 4460, 050 345 2990
Loviisankatu 14 B 24, 15100 Lahti
peukaloinen@letk.fi
Lähetä turvapostia Peukaloiselle


Perhetupa / p. 044 370 0744
Loviisankatu 14 (katutaso), 15100 Lahti
perhetupa@letk.fi