Toiminnanjohtaja
Timo Peltovuori
timo.peltovuori@oetk.fi
p. 0500-438 858
Palvelupäällikkö
Hanne Puurunen
hanne.puurunen@oetk.fi
p. 040-685 1610
Tiedottaja
Laure Kurkela
laure.kurkela@oetk.fi
p. 040-145 4440

Posti- ja katuosoite:
Kangastie 9, 90500 Oulu

sähköposti: etunimi.sukunimi@oetk.fi
Faksi: (08) 382 484

Talousasiat: talous@oetk.fi

Y -tunnus: 0210108-3

Verkkolaskutustiedot:
Verkkolaskuoperaattori: OpusCapita
Välittäjän tunnus: E204503
Verkkolaskutusosoite OVT-tunnus: 003702101083

Tili FI79 80001500 832812 DABAFIHH

Paperiset ostolaskut:
Oulun ensi- ja turvakoti ry (OpusCapitan skannauspalvelu)
PL 20533
00063 Laskunet

Turvakodin päivystävä puhelin 24h/ vrk p. 0400 581 606, Turvakodin sähköposti: oulunturvakoti@oetk.fi. Lasten työntekijät, p. 040 148 6100

Katja Rounioja
Turvakodin johtaja

katja.rounioja@oetk.fi
p. 040 861 6618
Marjut Hylkilä
Sosiaalityöntekijä

marjut.hylkila@oetk.fi
p. 040 148 6400
Turvakodin lasten työntekijät
p. 040-148 6100
Terhi Luokkanen
Vauvatyön palveluesimies terhi.luokkanen@oetk.fi p. 040-764 6032
Ensikodin ohjaajat
p. 040-839 5250
Merja Järveläinen
Sosiaalityöntekijä
Ensikodin paikkatiedustelut

merja.jarvelainen@oetk.fi
p. 040-536 0247

 

Pidä kiinni® -ensikoti Orvokki

Puusepänkatu 4 A (2. krs), 90130 Oulu

Airi Mäntylä
Palvelupäällikkö

airi.mantyla@oetk.fi
p. 040-711 8224

Katja Hautala
Sosiaalityöntekijä
Ensikoti Orvokin paikkatiedustelut

katja.hautala@oetk.fi
p. 040-5244330
Marita Väätäinen
Ensikoti Orvokki
Erityistyöntekijä (vauvatyö)

marita.vaatainen@oetk.fi p.040-161 7300
Orvokin ohjaajat
p. 040-868 5330

Lähisuhdeväkivaltatyön yksikkö

Linnankatu 8, 90100 Oulu

Yhteinen palvelunumero 040 5140400,  yhteinen sähköposti: lahisuhdevakivalta@oetk.fi 

Riitta Pohjoisvirta
Palveluesimies, lähisuhdeväkivaltatyö

riitta.pohjoisvirta@oetk.fi
p.040-741 1284
Johanna Ollila
Väkivaltatyön asiantuntija

johanna.ollila@oetk.fi
p. 040-147 2300
Lähisuhdeväkivaltatyön yksikkö
lahisuhdevakivalta@oetk.fi
p. 040-514 0400
Linnankatu 8, 90100 Oulu
Maria Lappalainen
Väkivaltatyön asiantuntija

maria.lappalainen@oetk.fi
p. 040-842 1800
Pirjo Ervasti
Väkivaltatyön asiantuntija

pirjo.ervasti@oetk.fi
p. 040-508 6543
Teija Hyväri
Väkivaltatyön asiantuntija

teija.hyvari@oetk.fi
p. 040-196 5400

 

Varjo- tukikeskus

Tukikeskus Varjo
Eveliina Nilosaari
eveliina.nilosaari@oetk.fi
p. 040-135 0200

 

Kehittämishankkeet

Seritatyö
Ulla Konttila
ulla.konttila@oetk.fi
p. 040-524 5100
info@seritatyo.fi
Tietoiseksi-hanke
Paula Mällinen
paula.mallinen@oetk.fi
p. 0400-608 943
info@tietoiseksihanke.fi

Osoite: Koulukatu 20, 90100 OULU

Emmi Satokangas
Palveluesimies, Ero lapsiperheessä- ja tapaamispaikkatoiminta
(uudet asiakkaat, tukikeskustelut)

emmi.satokangas@oetk.fi
p.040-124 7133
Ero lapsiperheessä -toiminta
Johanna Vainio ja Sirpa Huotari

eroneuvo.oulu@oetk.fi
p. 040-159 1170
Mieskaveritoiminta
Raija Lohilahti

oulunmieskaverit@oetk.fi
p.040-675 0300
Tapaamispaikan ohjaajat
p. 0400-532 585

VAUVAPERHEIDEN AVOPALVELUT

Vauvatalon osoite: Viestikatu 10 C 52-53 90130 OULU

Terhi Luokkanen
Vauvatyön palveluesimies terhi.luokkanen@oetk.fi p. 040-764 6032
Lea Abazi
Vauvatyön asiantuntija
Päiväryhmä Seraffiina

lea.abazi@oetk.fi
p. 040-567 0581
Taina Mikkonen
Vauvatyön asiantuntija
Päiväryhmä Seraffiina

taina.mikkonen@oetk.fi
p. 040-567 0523
Tarja Kuivala
Vauvatyön asiantuntija
Baby blues -toiminta

tarja.kuivala@oetk.fi
p. 040-354 7757
Vapaaehtoisdoulatoiminta
p. 040-744 4300
doula@oetk.fi
Vauvatalo
p. 040-744 4300
vauvatalo@oetk.fi

Varpu-vauvaperhetyö ja Alvari-perhetyö

Terhi Luokkanen
Vauvatyön palveluesimies terhi.luokkanen@oetk.fi p. 040-764 6032
Kristiina Lehtimäki
perhetyöntekijä
sairaanhoitaja AMK

kristiina.lehtimaki@oetk.fi
p. 040-513 1120
Susanna Sippala
perhetyöntekjä
sosionomi AMK susanna.sippala@oetk.fi p. 040-502 9300

Oulun ensi- ja turvakoti ry on jo yli 60 henkilöä työllistävä työnantaja.

Tällä hetkellä olemme hakemassa joukkoomme uusia keikkatyöntekijöitä Tapaamispaikkaan ja ensi- ja turvakodille.

Hakemukset voi laittaa sähköpostitse.

Palvelupäällikkö
Hanne Puurunen
hanne.puurunen@oetk.fi
p. 040-685 1610

Yhdistyksemme tarjoaa harjoittelu- ja työkokeilupaikkoja tuleville sosiaali- tai terveydenhuollon ammattilaisille tai alaa harkitseville työkokeilijoille.

Harjoitteluissa ensisijalla ovat AMK-tutkintoa suorittavat opiskelijat. Turvakotiin otamme harjoitteluun vain opintojen loppuvaiheessa olevia AMK-opiskelijoitea.

Ota yhteyttä opiskeluasioissa seuraavasti:

Emmi Satokangas
Palveluesimies, Ero lapsiperheessä- ja tapaamispaikkatoiminta
(uudet asiakkaat, tukikeskustelut)

emmi.satokangas@oetk.fi
p.040-124 7133
Katja Rounioja
Turvakodin johtaja

katja.rounioja@oetk.fi
p. 040 861 6618
Marita Väätäinen
Ensikoti Orvokki
Erityistyöntekijä (vauvatyö)

marita.vaatainen@oetk.fi p.040-161 7300
Riitta Pohjoisvirta
Palveluesimies, lähisuhdeväkivaltatyö

riitta.pohjoisvirta@oetk.fi
p.040-741 1284
Terhi Luokkanen
Vauvatyön palveluesimies terhi.luokkanen@oetk.fi p. 040-764 6032